Preschooler

Uşaq bağçası və ya uşaq bağçası yay tətilində bağlandı


Uşaq bağçaları, körpələr evi və uşaq klubları tətil zamanı çox vaxt bağlanır. Fasilə ümumiyyətlə bir aydır.
Beləliklə, bir valideyn, müəssisənin işində fasilə zamanı müavinət almaq hüququ olan uşağa qulluq edə bilərmi?
Bəli və yox.

Hamısı asılıdır obyektin işindəki fasilənin səbəbi nədir.

Əgər bu planlaşdırılıbsa və valideynlər bu barədə daha erkən bilsələr (çox vaxt tədris ilinin əvvəlində), evdə kiminləsə qalmalı olduqları uşaqlara müavinət almaq hüququna malik deyillər.

Sığortalı, körpələr evi və ya uşaq bağçası işindəki fasilə qəfil, planlaşdırılmamış və valideyn bu barədə vaxtında məlumat əldə edərsə bu müavinəti alacaqdır bağlanış tarixindən 7 gündən az əvvəl.

Daşıyıcı müavinəti şəxsən qayğıya ehtiyacı olduğu üçün işdən azad edilmiş sığortalıya ödənilir:
1) 8 yaşınadək bir uşağa;

a) uşağın qatıldığı körpələr evi, uşaq bağçası və ya məktəbin gözlənilmədən bağlanması

Art. 32 bölmə 1 xal Xəstəlik və analıq vəziyyətində sosial sığortadan nağd müavinətlər haqqında Qanunun 1 məktubu

Daşıyıcı müavinəti xəstəlikdən sığorta haqları çıxarılan sığortaolunanlara veriləcək (məcburi - əmək müqaviləsindən; könüllü olaraq, öz-özünə işləyənlər üçün).